Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Giresun Üniversitesi Öğrencileri Paylaşım Alanı

Daha iyi bir Giresun Üniversitesi için...

AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  Kayıt OlKayıt Ol  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yapGiriş yap  

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu

2 posters
YazarMesaj
ozdmrugur
Kurmay Yarbay
Kurmay Yarbay
ozdmrugur

Erkek

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu Empty
MesajKonu: ip öğrenmenin 4 ayrı yolu   ip öğrenmenin 4 ayrı yolu EmptySalı Tem. 31, 2007 12:05 pm

1-YÖNTEM MSN'DEN BULMAK İÇİN: (PROGRAMSIZ)

Msn Messenger Üstünden:
Msnden kişisel Ip için o kişiye resim müzik vb dosya göndermek şart...O dosya inerken başlat-çalıştır-cmd yaz açılan pencerede netstat -n yaz enter de.(aradaki boşluğa dikkat) Ordaki Iplerden 2 haneli olanlara bak eğer yanında ESTABLISHED yazıyorsa Ip bulunur.Aynı anda birden fazla kişiyle konuşuyorsan işler zorlaşır.

Hotmail Üstünden :
Hotmail aç options-additional options-Mail display settings-Message headers kısmına gel full işaretle ok de inbox'a geç gelen maile tıkla açıldığında IP gözükür...Yok Bunlar uzun iş benim msn adresim kalabalık tek yakalamam zor oluyo diyorsan Yöntem 2 geç...Aşağıdaki örnek resimden msn ile nasıl bulunduğunu inceleyebilirsiniz...

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu Ip44lk

2-YÖNTEM : IP TRAFİK MONİTÖR ( Boyut:424 Kb-Setuplu)
IP Traffic Monitor 424 kb'lık ufak bir yer kaplamakla birlikte kapladığın yerin üstesinden gelerek sizlere mükemmel bir yenilik sağlıyor...Yapmanız gereken tek şey IP Traffic Monitor kurup çalıştırmanız..Program otomatik olarak devreye girip Msn-Icq-yahoo-Microsoft Outlook- vb programların karşısında ismini yazarak sizlere Ip adresini saniyede buluyor...Görmeniz için örnek bir resim ekledim...

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu Ip5ke

3-YÖNTEM : IP FİNDER ( Dosya Boyutu:249 kb-""Setupsızdır"")
Bu Yöntem özellikle casus yazılımlar kullananlar için çok etkilidir...Program sadece bulduğunuz IP adresinin doğru olup olmadığını onaylar...Amaç bilgisayarında 3 dk bir IP numarası değiştirme programlarını devre dışı bir halde gerçek Ip numarasını bulmadır...Bu programı şüphe duydunuz kişilerde veya kendini akıllı hisseden kişilerde rahatlıkla kullanabilirsiniz...Hatta kendinizde bile deneme amaçlı kullanabilirsiniz...Ayrıca bu program da Ağınızdaki veya o anki oturumunuz daki kişilerin Ip sinide host adını yazarak hemen ulaşabilirsiniz...Host adını bildiğiniz kişilerin Ip adresinide Msn-Icq-yahoo-Microsoft Outlook- vb programların açık olması durumunda bulabilirsiniz...Alt programın ufak bir önizlemesini eklemiş bulunuyorum...

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu Ip28nu

4-YÖNTEM : XNS 5 ( Dosya boyutu : 272 Kb-"Setupsızdır")

Bu programın çalışma prensibi 2 yöntemdeki IP Traffic Monitor ile tamamen aynıdır...Arasında ki Tek fark sadece bu program setup gerektirmez istendiği an silinebilir ve istendiği an kurulumsuz çalıştırılabilir... Program açıldığın anda o anki gördüğü tüm Ip adreslerini size sunar ve bulduğu adreslerin nereden bulduğunu yazar..Mesela programı çalıştırın msn den birine selam yazın programda hemen bir Ip adresi çıkacaktır karşısında da msnmsgr.exe yazar program uzantısından anlayacağınızı umut ediyorum....Aşağıya örnek olsun diye bir resim ekledim incelerseniz programın çalışma prensibi daha iyi görürsünüz diye düşündüm...

Bu Resim Yeniden Boyutlandırıldı. Resmin Orjinal Boyutu 744x305 ölçülerinde ve 62KB büyüklüğündedir. Buraya Tıklayarak orjinal halini görebilirsiniz.

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu Ip39vg
Forum Yöneticisi
Şaşkın
Şaşkın

Erkek
Job/hobbies : Koşmak
Uğraşıları/zevkleri : sinema, web developing

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu Empty
MesajKonu: Geri: ip öğrenmenin 4 ayrı yolu   ip öğrenmenin 4 ayrı yolu EmptyPaz Ağus. 12, 2007 5:05 pm

oo emeğine çok sağlık işime yarar..

ip öğrenmenin 4 ayrı yolu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-